Spływy kajakowe Mazury


Od wielu lat zajmujemy się organizacją spływów kajakowych. Szczególnie bliskie są nam rzeki Sapina i Węgorapa. Są to najpiękniejsze rzeki Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Z pewnością trzeba je zwiedzić kajakiem, jeśli jest się na Mazurach. Imponują każdemu widokami jakie oferują podczas spływu. Cisza, która wokół się unosi przyniesie prawdziwe ukojenie i relaks. Śpiew ptaków i bujna roślinność pozwoli się przenieść w inny, tajemniczy świat, w którym poczujesz się w pełni wolny.

Rzeka Sapina to spokojna rzeka, leniwie meandrująca wśród lasów. Przepiękne widoki natury pozwalają cieszyć oko przez cały dzień podczas spływu kajakowego niedaleko Węgorzewa i Giżycka. Rzeka Węgorapa jest nieco bardziej wymagająca. Na jej szlaku nie rzadko spotyka się przeszkody w postaci powalonych drzew. Ponadto szybszy nurt dodaje jeszcze większej ekspresyjności tej rzece.

Oddajemy do Państwa dyspozycji 10 kajaków o nowoczesnym kształcie typu Augustów. Z przodu i z tyłu znajdują się pakowne bakisty do przechowywania bagażu podczas spływu, które są  zamykane pokrywą umocowaną na paskach. W celu zapewnienia jak najwyższego komfortu zaraz za przednią bakistą umieszczono hermetyczny schowek (np. na dokumenty, telefon) zamykany na holt, tak aby nie przedostała się do niego woda. Dwie rączki z przodu i z tyłu ułatwiają przenoszenie kajaku przed spływem oraz w razie konieczności w trakcie. Nasze kajaki charakteryzują się dobrą zwrotnością, ale jednocześnie bezpieczeństwem. Drewniane wiosła pozwalają płynnie sterować kajakiem tak by w każdej chwili w pełni nad nim panować. Wszystkie kajaki na wyposażeniu mają wygodne kapoki, które zapewniają turystom bezpieczeństwo.

Zapraszamy na prawdziwą przygodę!

Oprócz spływów kajakowych zapraszamy Państwa do czarteru łódek motorowych bez patentu. Łódki takie są bezpieczne, przygotowane dla 2-6 osób do rodzinnego, spacerowego pływania i poznawania uroków Mazur z perspektywy Wielkich Jezior Mazurskich. Pływać każdy może, nie trzeba, żadnych uprawnień, ani doświadczenia – uczymy wszystkiego na miejscu!