Czarter jachtów motorowych Mazury

Serdecznie zapraszamy do wynajmu łodzi na Mazurach, niewymagających patentu. Nasz czarter jachtów motorowych dotyczy przede wszystkim tygodniowych cyklów z wymianą w sobotę. Czarter w maju, czerwcu i wrześniu może być krótszym, czyli tylko ok 4 dni. Szkolenie z pływania dla każdego pierwszego dnia, na jachtach może spać nawet 10 osób. Jachty motorowe są ubezpieczone i niezawodne, ponieważ są pod ciągłą kontrolą naszego serwisu o czym świadczą opinie klientów pozostawione m.in. na wizytówce Google.

Wynajem łodzi Mazury – duży wybór: zarówno małe motorówki bez patentu jaki i czarter jachtów motorowych

Po raz pierwszy czarterując jacht motorowy na Mazurach zastanawiamy się skąd rozpocząć swój rejs. Nie znając okolicznych jezior (a jest ich na drodze całego szlaku Wielkich Jezior Mazurskich bardzo wiele), położenia mazurskich miejscowości, miejsc do cumowania czy noclegu, wreszcie kąpielisk oraz gdzie tak naprawdę można dopłynąć, to ta początkowa obawa jest całkiem uzasadniona. Przyszli czarterowicze często startują z centrum, z miasta Giżycko bądź Mikołajki. W tym tekście natomiast będziemy polecać, aby swoją przygodę z wynajmem łodzi na Mazurach zacząć od jednej z krańcowych części szlaku WJM, czyli od północy, dokładnie z Kolonii Rybackiej, obok Węgorzewa, jak to robią nasi klienci. Na dobrą sprawę zacząć można od południa bądź od części północnej, w niniejszym opisie wodną przygodę rozpoczniemy od strony południowej tego unikatowego na skalę Europy obszaru, część ta wyróżnia się występowaniem jezior rynnowych o charakterystycznym długim i wąskim kształcie, o stromych i głębokich brzegach. Podczas swojego rejsu łodzią typu houseboat zapewne i tak odkryjemy większość najpopularniejszych miejsc na Mazurach.

Ruciane-Nida historyczna kraina Galindów, początek szlaku WJM od południowej części, idealne miejsce na czarter łodzi motorowych

Miejscowość Ruciane-Nida położone jest w południowej części Pojezierza Mazurskiego nad jeziorami: Guzianka Wielka i Nidzkie, które zostały połączone ze sobą niespełna 200 metrowym kanałem wybudowanym w XVIII w. To urocze miasteczko żeglarskie położone jest pośród gęsto porośniętych lasów w przeważającej części drzew iglastych. Aby móc ruszyć dalej w kierunku północnym trzeba będzie skorzystać z jednej z dwóch śluz : Guzianka I – prawie 150 letnia śluza działająca po dzień dzisiejszy! Guzianka II- nowoczesna, ukończona w 2020 r. i jako ciekawostka, jedyna w pełni Polska budowla hydrotechniczna na trasie całego szlaku. Obie śluzy zapewniają przeprawę między Bełdanami a Guzianką Wielką, wynika to z różnicy poziomu obu tych jezior.

Motorówka bez patentu, czyli wynajem jachtów Mazury – główne porty Ruciane-Nida:

  • port „ pod dębem” – ostatnia przystań przed rozciągniętą dalej w dół jeziora Nidzkiego strefą ciszy, nazwę swą zawdzięcza rosnącemu, na terenie tego obiektu, pomnikowi przyrody: 420 letniemu dębowi.  Jest to jeden z najatrakcyjniejszych portów na całych mazurach. Rokrocznie zdobywa najwyższe oceny w rankingu polskich przystani na czarter jachtów motorowych, zdobywca takich nagród jak chociażby „najpiękniejsza marina w Polsce” nadawana przez miesięcznik Żagle. Port ten jest w stanie pomieścić do 280 jednostek pływających w tym jednostki typu motorówka bez patentu. Cumujemy tutaj za pomocą muringów do pomostów bądź nabrzeża. Znajdziemy tu całą gammę udogodnień, od restauracji, baru, placu zabaw przez sanitariaty, prysznice, miejsca noclegowe, aż po serwis szkutniczy i sklep żeglarski.
  • port „u Faryja” – marina położona przy samym mieście. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w tej części Mazur. Wyposażony jest we wszystko co potrzeba aby zapłynąć swoim jachtem motorowym bez patentu: wszelkie niezbędne media, tawerna, sanitariaty. Jest to także miejsce z którego wypływaj statki wycieczkowe zabierające sporą ilość turystów na kilku godzinne rejsy po okolicznych jeziorach. Cumujemy do licznie rozstawionych y-bomów.
  • port „Przystań Ruciane Park”- zlokalizowane na zachodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka. Port oferuje kilka pomostów do których możemy zacumować czarter jachtu motorowego Mazury. Jest to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi, dzięki licznym atrakcjom tj : place zabaw, tyrolka, codzienne animacja, opieka animatorów, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kajaki, rowerki wodne, SUP-y.

Jezioro Bełdany, raj dla wynajmu łodzi motorowych Mazury cumujących na dzikich plażach i zatoczkach

Opuszczając Ruciane, śluzując się przez jedną z „guzianek” wpływamy na jezioro o długości ok. 12,5 km z największa głębiną wynoszącą 46m, położone pośród lasów Puszczy Piskiej. Do największych atrakcji tego rejonu należy zlokalizowana na zachodnim brzegu zrekonstruowana osada historyczna ludności Galindów, dawniej licznie zamieszkująca okoliczne lasy. Ruch na jeziorze wygenerowany zwłaszcza czarterowanymi jachtami motorowymi w trakcie sezonu jest dosyć spory, gdyż jest to jedyna droga łącząca miejscowość Ruciane-Nida z Mikołajkami. Jest to także jezioro bogate w liczne kameralne zatoczki, urocze piaszczyste plaże z miejscem na ognisko i biwak, istny raj dla żeglarzy i motorowodniaków lubujących się w nocowaniu „na dziko”.

Porty Jeziora Bełdany z ofertą wynajmu łodzi:

  • port „Mazurski Raj” w miejscowości Piaski- niecałe 80 miejsc do cumowania wynajmowanych łodzi na boji, miejsce postoju luksusowych jachtów motorowych, głównie rezydentów. Oczywiście jest też sporo wolnych miejsc dla osób które pływają swoją bądź wynajętą łodzią. Każdy kto zapłynie w to miejsce, może skorzystać z hotelowych atrakcji: „Malinka” – bo tak nazywa się tutejsza restauracja, tawerna, kręgielnia, bilard, klub taneczny, wypożyczalnia sprzętu pływającego.
  • stanica żeglarska „Korektywa”-  port położony w północnej części jeziora Bełdany. Z wyglądu i położenia przypomina Sztynort, niektórzy żeglarze właśnie tak go nazywają- „małym Sztynortem” chodź jest tu przeszło 200 stanowisk postojowych. Wpływa się do tej mariny wąskim kanałem, oznaczonymi główkami. Mimo swojej wielkości żeglarze zaznaczają, że miejscu tym panuje kameralna „mazurska” atmosfera, słynie z bardzo dobrego serwowanego jedzenia. Przystań jest bardzo dobrym wyborem w czasie kapryśnej pogody, gdyż schowany jest wewnątrz lądu osłaniając jachty od silnych wiatrów. W trakcie postoju możemy tutaj dokonać niezbędnych napraw na naszym jachcie, dzięki bazie szkutniczej i dźwigowi, który jest w stanie unieść łodzie do 10 ton wagi. Przed wypłynięciem w dalszą drogę warto uzupełnić zapasy w pobliskim sklepie spożywczo- przemysłowym.
  • marina „Akademia Żeglarska Klub Mila”- jest to nowoczesna baza żeglarska, gdzie zapływają statki wycieczkowe z Mikołajek bądź Rucianego Nidy, a czarter łodzi motorowych w tym miejscu ma zabezpieczony dostęp do prądu i wody. Na terenie tego obiektu jest wiele atrakcji, znajdują się tu baseny, place zabaw, pokoje zabaw, piaszczyste boiska, wydzielone kąpielisko, tor przeszkód, małpi gaj i wiele wiele innych. Żeglarzom bądź kapitanom jachtów motorowych bez patentu polecamy, w przerwie między rejsami, wypożyczyć tutaj skuter wodny lub wynająć szybką przejażdżkę na bananie bądź wodnej kanapie.
  • półdzikie bindugi- miejsca dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, ale jednocześnie często wyposażonych w niewielkie pomosty czy podstawową bazę sanitariatów. Wiele z tych miejsc jest bez płatnych lub za niewielką opłatą, także polecamy: Bełdany Tarpan I i II, Galindia Mazurski Eden, siedlisko Wierzba.
Filtruj