Grudzień 16, 2017

Kajaki Mazury

Kajak dwuosobowy od 30 PLN za dobę. Organizacja firmowych spływów kajakowych z dodatkowymi atrakcjami.

Kajaki

Oddajemy do Państwa dyspozycji 10 nowoczesnych, dwuosobowych kajaków typu Augustów. Każdy z nich posiada dwie szczelnie zamykane bakisty na bagaż oraz wodoszczelną komorę na telefon lub dokumenty. Nasze kajaki cechuje duża stabilność, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas spływu. Ich plusem jest również lekkość pływania, bez zbędnego wysiłku.

 

Szlak kajakowy Sapiny

Trasa żeglarska ma łączną długość 29 km i biegnie od jeziora Święcajty do jeziora Gołdopiwo. Natomiast szlak kajakowy jest nieco dłuższy, bo ma aż 34 km i dociera do jeziora Kruklin. Jest to idealna trasa na weekendowe wyprawy.

Na szlak składają się piękne, zalesione rzeki oraz jeziora. Podczas spływu warto zwrócić uwagę na śluzę w Przerwankach, która została zbudowana w 1910 r. w celu regulacji poziomów wody w czasie budowy Kanału Mazurskiego, który miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z rzeką Łyną, Pregołą i Bałtykiem.

 

Stopień trudności szlaku

Szlak kajakowy Sapiny jest zaliczany do szlaków łatwych. Jedyną trudnością mogą być fale przy pokonywaniu odcinków jeziornych. Ten szlak można polecić na wyprawy rodzinne, z uwagi na fakt, że jest stosunkowo bezpieczny. Jednak zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  1. założenie kamizelki ratunkowej podczas spływu jest obligatoryjne,
  2. poruszamy się poprzez pływanie dziobem kajaku na falę,
  3. trzymamy się blisko brzegu,
  4. monitorujemy warunki atmosferyczne (w przypadku niesprzyjających w ogóle nie wypływamy zwłaszcza na jeziora, które przecinają szlak; przy zmianie warunków na niekorzystne podczas spływu czekamy na brzegu aż pogoda poprawi się lub ostatecznie kończymy spływ.