Houseboat Mazury

Na akwenach Wielkich Jezior Mazurskich rozpoczął się wieloletni okres pływaniem houseboat’ami. Dzisiaj barki są również atrakcyjną propozycją zakwaterowania dla osób odwiedzających Mazury, które chcą doświadczyć życia na wodzie. Zobacz poniżej naszą ofertę łodzi typu houseboat Mazury, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie:

Na Mazurach pływają już setki houseboat’ów, z których wiele zacumowanych jest w centrum Giżycka, Węgorzewa, czy Mikołajek. Z mieszkania na barce rozpościerają się zapierające dech widoki na historyczne zabytki miast. Odwiedzający Mazury mogą spędzić noc na wodzie i doświadczyć tej wyjątkowej formy zakwaterowania dla siebie. Kolorowe łodzie mieszkalne zacumowane wzdłuż brzegów na całych Mazurach oferują wszystkie udogodnienia typowego domu i stały się czymś w rodzaju lokalnej ikony.

Houseboat Mazury: Domki na wodzie

Oryginalne barki są uroczo odrestaurowanymi statkami, które wywodzą się z dziedzictwa morskiego i handlowego Europy. Wiele z nich zachowuje oryginalne cechy obok nowoczesnych udogodnień, takich jak elektryczność, ogrzewanie i bieżącą wodę. W latach 2000-2020, napływ bardziej nowoczesnych łodzi mieszkalnych pojawił się jako rozwiązanie dla rosnącego zapotrzebowania na mieszkania. Ten typ łodzi mieszkalnej zbudowany jest na betonowych pływakach i może być zmotoryzowany. Luksusowo umeblowane houseboat na Mazurach, czasami zbudowane na wielu piętrach i uzupełnione o przyległe tarasy i ogrody, można zobaczyć wokół najbardziej malowniczych kanałów np. w Giżycku.

Problem niedoboru lokali mieszkalnych, rozwiązanie to hausbot w Europie

Po drugiej wojnie światowej barki mieszkalne były innowacyjnym rozwiązaniem rosnącego zapotrzebowania na mieszkania w Europie, takich jak holenderski Utrecht i Haarlem, które mają kanały przepływające przez ich serca. Dziś rynek łodzi mieszkalnych (hausbot) jest postrzegany jako konkurencyjny obszar mieszkalny, ponieważ wydawanie pozwoleń jest ściśle ograniczone.

Czarter boat house oraz jachtów motorowych

Wielu Polaków ma szczęście mieszkać na pokładzie tych pływających domów na mazurskich szlakach wodnych. Niektóre z najbardziej wartościowych i hojnie urządzonych houseboat można znaleźć w centralnych dzielnicach miast. Wycieczka houseboat po kanałach, którą musi przeżyć każdy turysta, daje wgląd w niektóre z najbardziej niezwykłych przykładów. Aby w pełni zanurzyć się w mieszkaniu na barce, odwiedź Eko Marinę w Giżycku. Można tam wejść do wnętrza łodzi, której oryginalne przestrzenie mieszkalne dają Ci fascynujący wgląd w ten sposób życia.

Oferta czarteru houseboat tutaj:

www.Wypozyczalnia.Mazury.pl/houseboat-mazury/

W ostatnich latach również barki mieszkalne zaprezentowały unikalną opcję zakwaterowania dla odwiedzających Mazury. Zarezerwuj nocleg na wodzie, aby doświadczyć wygody centralnej lokalizacji miasta, a także być kuszonym do snu łagodnym ruchem wody i obudzonym przez kaczki kłócące się przy oknie. Jeżeli te domki są dla Ciebie za drogie, zawsze możesz wynająć łódź motorową.

Sprzedaż houseboat – produkcja na Mazurach

Polska jest liderem w produkcji houseboat w Europie. Produkowane u nas modele są z zakresu od 8 metrów długości platform do nawet 15 metrów. Na największych boat house można pomieścić nawet 12 osób i nadal taką jednostkę zarejestrujemy jako łódź motorową, bez wymagań posiadania licencji na prowadzenie statków. Pełna oferta dostępna na dedykowanej stronie: houseboat

Nasze stocznie wysyłają tzw. hausboot do wszystkich krajów Europy, zwłaszcza do Niemiec, Holadnii, Włoch, Hiszpanii, a nawet do krajów Skandynawskich. Głównym przeznaczeniem barehouse to nadal pływające domki do wynajmu w formie hoteli. W Skandynawii stosowane są jako pływające sauny. Rzadziej, chociaż to również się zdarza, niektórzy kupują barki na cele prywatne.

Filtruj