Kajaki Mazury

Serdecznie zapraszamy do wynajmu kajaków w miejscowości Ogonki na Mazurach. Opinie naszych klientów o nas są najlepszym dowodem na jakość świadczonych przez nas usług, ponieważ nasza praca, to nasza pasja 🙂

Spływ kajakowy Mazury – jednodniowy spływ, spokojną rzeką Sapiną (opcja Kajaki Giżycko / Węgorzewo) – idealne rozwiązanie na kilkugodzinną aktywność na świeżym powietrzu (możliwość trasy na 3-4 h, a także na 4-8 h). Rzeka rekomendowana dla rodzin z dziećmi oraz dla osób szukających wyciszenia na łonie natury w opcji kajaki Mazury. Rzeka w sezonie nie jest oblegana przez rzesze turystów.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, w której znajdują się jedne z najbardziej zapierających dech krajobrazów, jest doskonałym miejscem do spływów kajakowych Mazury dla aktywnych turystów i niedzielnych wioślarzy. Wielkie Jeziora Mazurskie to jedne z najsłynniejszych jezior w Polsce, dzięki wspaniałym widokom, rozbudowanej inżynierii wodnej oraz infrastrukturze turystycznej. Jeśli potrafisz oderwać wzrok od oszałamiającej naturalnej scenerii, wówczas możesz szpiegować lokalną przyrodę, w tym bobry, wydry, kaczki, łabędzie, a nawet łosie czy sarny.

Najbardziej polecana wypożyczalnia kajaków na Mazurach – okolice Węgorzewa

Na Mazurach znajdziemy miejsca do spokojnego spływu kajakowego (dla osób początkujących w celach rekreacyjnych), a także kajaki Mazury tylko dla doświadczonych wioślarzy – ekscytująca i wymagająca trasa, z którą każdy sobie poradzi. Po prostu upewnij się u organizatorów, jakie są zasady bezpieczeństwa oraz czy nie potrzebujesz przewodnika, a wtedy już bez problemu możesz płynąc w dół razem z rzeką.

Oddajemy do Państwa dyspozycji 10 nowoczesnych, dwuosobowych, lekkich kajaków. Do każdego kajaka zapewniamy komplet 2 aluminiowych, lekkich wioseł. Wszystkie kajaki posiadają dwie szczelnie zamykane bakisty na bagaż oraz wodoszczelną komorę na telefon lub dokumenty. Nasze kajaki cechuje duża stabilność, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas spływu. Ich plusem jest również lekkość pływania – bez zbędnego wysiłku.

Organizacja opcji dla firm: spływy kajakowe Mazury z możliwymi dodatkowymi atrakcjami.

Spływy kajakowe Mazury – najciekawszy szlak czyli rzeka Sapina

Trasa żeglarska ma łączną długość 29 km i biegnie od Jeziora Święcajty do Jeziora Gołdopiwo. Natomiast szlak kajakowy jest nieco dłuższy, bo ma aż 34 km i dociera do jeziora Kruklin. Jest to idealna trasa na weekendowe wyprawy.

Na szlak składają się piękne, zalesione rzeki oraz jeziora. Podczas spływu warto zwrócić uwagę na śluzę w Przerwankach, która została zbudowana w 1910 r. w celu regulacji poziomów wody w czasie budowy Kanału Mazurskiego, który miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z rzeką Łyną, Pregołą i Bałtykiem.

Stopień trudności szlaku kajakowego

Szlak kajakowy Sapiny jest zaliczany do szlaków łatwych. Jedyną trudnością mogą być fale przy pokonywaniu odcinków jeziornych. Ten szlak można polecić na wyprawy rodzinne, z uwagi na fakt, że jest stosunkowo bezpieczny. Jednak zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa wybierając się na kajaki Mazury:

  1. założenie kamizelki ratunkowej podczas spływu kajakowego jest obligatoryjne,
  2. poruszamy się poprzez pływanie dziobem kajaku na falę,
  3. trzymamy się blisko brzegu,
  4. monitorujemy warunki atmosferyczne (w przypadku niesprzyjających w ogóle nie wypływamy zwłaszcza na jeziora, które przecinają szlak; przy zmianie warunków na niekorzystne podczas spływu czekamy na brzegu aż pogoda poprawi się lub ostatecznie kończymy spływy kajakowe Mazury).

Pozostałe szlaki kajakowe w ramach kajaki Mazury – możliwość zabrania naszego lub własnego sprzętu

Warto zwrócić uwagę na inne, bardzo obszerne trasy / szlaki kajakowe na Mazurach. Są to m.in.

  • Spływy kajakowe Mikołajki – najlepszy wybór dla grup zorganizowanych, wyjazdów firmowych, integracyjnych. Długie spływy i ciekawa trasa kajakowa.
  • Spływ kajakowy Ełk – wiele krótkich rzek, połączonych jeziorami. Trasy mało znane i mocno oddalone od turystycznego zgiełku. Polecane na spokojny urlop.
  • Spływy kajakowe Augustów – profesjonalne kilkudniowe spływy kajakowe. Rozbudowane przystanie, miejsca noclegowe i restauracje.

Po zakończeniu spływu kajakowego warto rozważyć nawet pełnoprawny wynajem wygodnych łodzi bez patentu, na których można żyć całą rodziną (od 2 do 6-8 osób) niczym w hotelu na wodzie:

  • czarter jachtów motorowych – jachty motorowowe bez patentu z pełnym wyposażeniem kuchni, łazienki i kabin z opcją noclegu. Dodatkowo ogrzewanie itd.
  • houseboat – większe jachty / łodzie motorowe dostępne na Mazurach, pełniące tą samą funkcję, co wyżej wymienione, ale z dużym naciskiem na większy komfort życia hotelowego.
Filtruj