Kajaki Mazury

Kajaki Giżycko / Węgorzewo

Spływ jednodniowy spokojną rzeką Sapiną – idealne rozwiązanie na kilkugodzinną aktywność na świeżym powietrzu (możliwość trasy na 3-4 h, a także na 4-6 h lub 6-8 h). Rzeka rekomendowana dla rodzin z dziećmi oraz dla osób szukających wyciszenia w łonie natury. Rzeka w sezonie nie jest oblegana przez rzesze turystów.

kajaki-ełk spływ kajakowy wynajem

Kajaki Ełk

Wiele krótkich rzek, połączonych jeziorami. Trasy mało znane i mocno oderwane od turystycznego zgiełku. Polecane na spokojny urlop.

kajaki augustów suwałki

Kajaki Augustów

Profesjonalne kilkudniowe spływy kajakowe. Rozbudowane przystanie, miejsca noclegowe i restauracje.

kajaki mikołajki ruciane nida

Kajaki Mikołajki

Najlepszy wybór dla grup zorganizowanych, wyjazdów firmowych, integracyjnych. Długie spływy, ciekawa i długa trasa kajakowa.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, w której znajdują się jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów, jest doskonałym miejscem do spływów kajakowych mazury dla aktywnych turystów i leniwych niedzielnych popołudniowych wioślarzy. Wielkie Jeziora Mazurskie to jedne z najsłynniejszych jezior w Polsce, dzięki wspaniałym widokom, rozbudowanej inżynierii wodnej oraz infrastrukturze turystycznej. Jeśli potrafisz oderwać wzrok od oszałamiającej naturalnej scenerii, wówczas możesz szpiegować lokalną przyrodę, w tym bobry, wydry, kaczki, łabędzie a nawet łosie, czy sarny.

Na Mazurach znajdziemy zdecydowanie miejsca do spokojnego spływu kajakowego (dla początkujących oraz w celach czysto rekreacyjnych), a także kajaki mazury tylko dla doświadczonych wioślarzy – ekscytująca i wymagająca jazda, z którą każdy sobie poradzi. Po prostu upewnij się u organizatorów, jakie są zasady bezpieczeństwa oraz, czy nie potrzebujesz przewodnika, a wtedy już bez problemu możesz płynąc w dół razem z rzeką.

Nasze kajaki

Oddajemy do Państwa dyspozycji 10 nowoczesnych, dwuosobowych kajaków typu Augustów. Do każdego kajaka zapewniamy komplet 2 aluminiowych, lekkich wioseł. Każdy kajak posiada dwie szczelnie zamykane bakisty na bagaż oraz wodoszczelną komorę na telefon lub dokumenty. Nasze kajaki cechuje duża stabilność, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas spływu. Ich plusem jest również lekkość pływania, bez zbędnego wysiłku.

Kajak dwuosobowy od 30 PLN za dobę. Organizacja firmowych spływów kajakowych z dodatkowymi atrakcjami.

Szlak kajakowy Sapiny

Trasa żeglarska ma łączną długość 29 km i biegnie od jeziora Święcajty do jeziora Gołdopiwo. Natomiast szlak kajakowy jest nieco dłuższy, bo ma aż 34 km i dociera do jeziora Kruklin. Jest to idealna trasa na weekendowe wyprawy.

Na szlak składają się piękne, zalesione rzeki oraz jeziora. Podczas spływu warto zwrócić uwagę na śluzę w Przerwankach, która została zbudowana w 1910 r. w celu regulacji poziomów wody w czasie budowy Kanału Mazurskiego, który miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z rzeką Łyną, Pregołą i Bałtykiem.

Stopień trudności szlaku

Szlak kajakowy Sapiny jest zaliczany do szlaków łatwych. Jedyną trudnością mogą być fale przy pokonywaniu odcinków jeziornych. Ten szlak można polecić na wyprawy rodzinne, z uwagi na fakt, że jest stosunkowo bezpieczny. Jednak zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  1. założenie kamizelki ratunkowej podczas spływu jest obligatoryjne,
  2. poruszamy się poprzez pływanie dziobem kajaku na falę,
  3. trzymamy się blisko brzegu,
  4. monitorujemy warunki atmosferyczne (w przypadku niesprzyjających w ogóle nie wypływamy zwłaszcza na jeziora, które przecinają szlak; przy zmianie warunków na niekorzystne podczas spływu czekamy na brzegu aż pogoda poprawi się lub ostatecznie kończymy spływ.